Příspěvek jedné maminky, která se úspěšně snažila nahlédnout na okolnosti problémů s jídlem u své dcery.

Díky téměř dvouleté izolaci dospívajících v rámci koronaviru (zejména v naší zemi) byly ty dospívající holky "uvězněny" doma bez korekce vnější realitou v období změny těla v době dospívání (11-14 let). 

Holky byly zavřený doma a nemohly se stýkat se spolužačkami nebo kamarádkami z kroužků a byly odkázány na sociální sítě a teenage seriály na Netflixu, kde jsou všechny "idoly" dokonalý.

Během tohoto období se jim změnilo tělo, začal se ukládat tuk na ženských místech, rostly jim prsa a zadek a byly na to samy..spolužačky jim zůstaly v paměti v "dětské verzi", kterou si pamatovaly, když se naposledy vídaly...takže tam byl rozpor v tom, co viděly na obrazovce nebo si pamatovaly z dřívějších dob a tudíž najednou viděly v zrcadle samy sebe nedokonalou bytost, která se neúměrným způsobem "zvětšila" a zvýšily se jejich obavy, jak v tom světě obstojí, když vypadají takhle.

A proto ještě usilovněji jely v těch "zdravých" receptech z Instagramu a nakupovaly na zahraničních levných e-shopech populární crop topy (krátký tílka), který měly na obrázcích holky úplně jiného somatotypu, než je v naší zemi. A když jim pak ty oblečky za stovku přišly, tak se znovu zděsily, jak v tom vypadají a jejich sebevědomí pokleslo ještě víc. A mezi ležením v posteli, protože se nic moc nedalo dělat, cvičily u postele sestavy cviků z Instagramu a počítaly kalorie a fotily upravený fotky, své zlepšené verze na svých insta profilech, a byly hodně zoufalý a osamělý.

Píšu to v množném čísle, protože se to netýkalo jen naší dcery, ale dalších holek, o kterých jsem s jejich matkami mluvila. Doufám, že už se svět dostane do nějakého normálního fungování, dcera poté,  co se otevřela škola a sportovní kroužky docela rozkvetla.

Go to top