Potřebujete-li Vy či Vaši blízcí pomoci s poruchami příjmu potravy a komorbidními poruchami (např. úzkost, deprese apod.), napište nám.
Nabízíme skypové konzultace s odborníky na léčbu poruch příjmu potravy.
Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., budeme Vás kontaktovat a podle Vámi sdělené problematiky a našich termínových kapacit Vám zašleme kontakt na terapeuta.
Pokud preferujete konzultaci s konkrétním terapeutem, pokusíme se Vám vyhovět.
Po upřesnění konzultace a domluvení termínu Vám terapeut zašle údaje o platbě.
Cena 1 skypové konzultace v rozsahu 50 minut je 700 Kč.
Název vzdělávacího programu: Komplexní vzdělávací program v psychoterapii pro zdravotnictví se zaměřením na interdisciplinární léčbu psychosomatických syndromů včetně poruch příjmu potravy a komorbidních onemocnění.
Plánované zahájení vzdělávacího programu: Možné se přihlásit do konce února 2021. V případě omezení setkávání v nouzovém koronavirovém stavu, probíhají skupiny online.
Cíl komplexního vzdělávacího programu: Absolventi získají odbornou způsobilost v psychoterapii (se specializovaným zaměřením na komplexní, interdisciplinární léčbu psychosomatických symptomů a poruch v kontextu psychodynamické problematiky). Program vychází z analýzy současných potřeb léčby těchto potíží v oblasti zdravotnictví, kde na poli psychosomatiky narůstá podíl poradenství včetně zaměření na zdravou životosprávu bez dostatečných znalostí a sebezkušenosti v psychologicko-psychiatrické problematice.
Program (300 hodin sebezkušenosti, 120 hodin teorie a 100 hodin supervize) doplní současné dosud dostupné vzdělávání odborníků podílejících se na terapii v uvedené oblasti, kde chybí v klinické výuce pro praxi důležitá sebezkušenostní, psychoterapeutická a supervizní část, která je v zahraničí podmínkou pro odbornou zdravotnickou práci v této oblasti.
Akreditovaný výcvikový program je určen pro psychology, psychiatry se zaměřením na širokou škálu poruch příjmu potravy a jejich somatických i psychiatrických komorbidit, výživové specialisty s VŠ vzděláním, pro další odborné pracovníky. Důraz je kladen na doplnění potřebných znalostí a dovedností pro účinnější interdisciplinární práci.
Podrobné informace o podmínkách vzdělání a možnostech jeho uplatnění ve Vaší praxi naleznete na: http://www.psychoterapeuti.cz/pro-odborniky/schvalovani-vzdelavacich-programu
Zdůrazňujeme širší psychosomatické pojetí, psychoterapeutický integrativní přístup pro práci v multidisciplinárním týmu a současně také podporující destigmatizaci a prevenci v oboru.
Zájemci prosíme posílejte základní údaje o sobě, včetně dosaženého vzdělání a motivačního dopisu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., kde rovněž získáte informace o konkrétních termínech a ceně výcvikového programu.
Budete postupně pozváni e-mailem k přijímacímu pohovoru.
Skupina cca 1 x za 14 dní ve večerních hodinách.
Teoretické přednášky budou probíhat formou víkendových bloků 4 x ročně.
Vše na adrese Olšanská 5, Praha 3.
Cena výcviku:
Stáhněte si přiložený letáček s tímto textem.
Čtvrtý ročník Světového dne poruch příjmu potravy (World Eating Disorders Action Day – WEDAD) připadl na neděli 2. června 2019.
Citujeme z tiskové zprávy 1. LF UK:
Celosvětová akce na podporu prevence, léčby a celospolečenského povědomí o poruchách příjmu potravy letos podtrhuje nutnost aktivního přístupu odborníků i laiků k těm, kteří některou z forem onemocnění trpí, ať už jde o anorexii, ortorexii (posedlost zdravou stravou), bulimii, bigorexii (extrémní zaujetí vlastní svalovou hmotou) nebo přejídání.
Podtitulem letošního ročníku je „nenechte lidi s poruchou příjmu potravy čekat“. Všichni, kteří podporují zlepšení péče o poruchy příjmu potravy, jsou vyzýváni, aby v tento den nosili nachovou (purple) barvu. Fotku s hashtagem #ShowUsYourPurple lze zveřejnit na Instagramu.
Do kampaně se v ČR zapojila 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v čele s vedoucí lékařkou Centra pro poruchy příjmu potravy při Psychiatrické klinice 1. LF UK a VFN v Praze prof. MUDr. Hanou Papežovou, CSc., akci také podpořila Gabriela Koukalová, která o svém onemocnění otevřeně mluví.
Kampaň na Instagramu nejdete zde: https://www.instagram.com/p/ByHzAygiUj4/?igshid=1sub76ob5h7xl
Celou tiskovou zprávu si přečtěte v příloze:
Přijďte v sobotu 6.4.2019 od 12:30 na XII. mezinárodní interdisciplinární konference o poruchách příjmu potravy a obezitě která se koná na Psychiatrické klinice 1.LF UK a VFN v Praze. Hostem besedy na téma poruchy příjmu potravy bude nejúspěšnější česká biatlonistka, mistryně světa a olympijská medailistka Gabriela Koukalová.
Připojte se k celosvětovému dni poruch příjmu potravy šířením 9+1 pravd o poruchách příjmu potravy.
Odborníci celého světa se shodli na 9 pravdách o poruchách příjmu potravy, které mohou ulehčit vyhledání pomoci postiženým a poskytnutí pomoci odborníkům a rodinným příslušníkům. Naši odborníci přidali pravdu desátou.
Psychogenní přejídání je nejčastější poruchou příjmu potravy. Projevuje se záchvatovitou konzumací velkého množství jídla za krátkou časovou jednotku. Záchvat doprovází pocit studu, viny, znechucení nad sebou samým. Nevyskytují se však eliminační metody, jako je zvracení, nadužívání projímadel, či excesivní cvičení (v tomto případě by šlo o bulimii). Pacienti se často za svůj problém stydí a považují jej za nedostatek vůle. Jde však o onemocnění, které je potřeba léčit.
Jestli máte podobný problém, prosím vyhledejte pomoc.
Na Psychiatrické klinice VFN a 1. LF UK v současnosti probíhá výzkum nového způsobu léčby psychogenního přejídání pomocí neinvazivní stimulační metody rTMS (repetitivní transkraniální magnetická stimulace). Ve světě byl prokázán účinek jednorázové stimulace na snížení bažení po jídle. V jednotlivých případech literatura popisuje i dlouhodobé zmírnění příznaků psychogenního přejídání.
Účastníci výzkumu nejdříve absolvují vstupní interview s lékařkou, během kterého je stanovena diagnóza a jsou probrány indikace a kontraindikace k nástupu experimentální metody léčby. Indikovaní pacienti, kteří budou souhlasit se zařazením do studie, budou požádáni o vyplnění 3 sérií dotazníků (před stimulací, po ukončení stimulace a měsíc po ukončení stimulace). Samotná léčba probíhá v prostorech Psychiatrické kliniky VFN a 1. LF UK. Jedno sezení trvá cca 20 min. Pacienti absolvují spolu 10 sezení, tedy na kliniku docházejí 10 pracovních dnů, t.j. 2 týdny.
Pokud máte zájem o účast ve studii, bližší informace Vám rádi poskytneme na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
MUDr. Katarína Jaššová