Výzkum: tDCS - naděje v léčbě mentální anorexie?

Milé pacientky, milý pacienti,

ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, na oddělení pro léčbu poruch příjmu potravy, probíhá výzkum nového způsobu léčby mentální anorexie pomocí neinvazivní stimulační metody tDCS (transkraniální stimulace stejnosměrným proudem). V rámci Vaší léčby se toho výzkumu můžete zúčastnit i Vy. Výzkum je určen jen pro pacienty oddělelení poruch příjmu potravy ve VFN. 

Co je tDCS?

TDCS je moderní metoda, spočívající v aplikaci stejnosměrného proudu o velmi nízké intenzitě (2 mA) na kůži hlavy v oblasti čelních mozkových laloků. To může vést podle dosavadních vědeckých poznatků k ovlivnění funkce mozku a zmírnění obtíží spojených nejen s mentální anorexií. Bylo provedeno velké množství studií, z nichž některé ukazují pozitivní vliv tDCS při léčbě závislostí, deprese či jiných psychiatrických onemocnění. Jde o bezpečnou, nebolestivou a neinvazivní léčebnou metodu, která při dodržení bezpečnostních kritérií nevykazuje prakticky žádné významné vedlejší účinky.

Lékař koordinující studii: MUDr. Silvie Čerešňáková
Školitel: Prof. MUDr. Hana Papežová CSc.

Bližší informace Vám rádi poskytneme na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V příloze si můžete přečíst podrobnější informace o studii a metodě tDCS.

Stáhnout přílohy:
Go to top